Rodící se rodokmen | Rodinné album | Rodinný zeměpis | Horoskop
´

 Novinky
 O nás
 Kultura
 Cestování
 Vaříme
 Dětský koutek 
 Kontakt


 Ondra
 Oldík
 Ráďa
 Eliška
 Štěpán
 T+J+E+Š
 Zapni rádio

 

 

 
 Zapni TV

 

 

Místo:
Doprava: Vlak 1,5 Km , Auto P 0 km, Bus 1km
Poznámky: Ve dnech 6. - 8. května 2006 se hořovický zámek stal dějištěm známé pohádky Zlatovláska. Kromě klasických prohlídek se ve stanovené časy konaly i netradiční prohlídky, určené především pro rodiče s dětmi. Během těchto "pohádkových" prohlídek se v každé ze zámeckých místností odehraje jedna ze scén známého pohádkového příběhu. Děti během tohoto pohádkového představení nebudou pouhými diváky, ale mnohdy budou pohádkovými bytostmi vtaženy i přímo do děje..
Zajímavost: Stálá výstava her a hraček šlechtických dětí. Sluneční brána v zámeckém parku.
Vstupné: I. Okruh - 80,-Kč, II. Okruh - 40,-Kč
Mapa:
Odkaz:zámek Hořovice


Místo:
Doprava: Auto P 0 km
Poznámky: V 11.století zde byl postaven nejprve dřevěný a později kamenný hrad s románskou rotundou, která je nejstarší dochovanou stavební památkou v Týnci. Můžete nahlédnout do hradní kaple, najdete zde stalou expozici Týnecké kameniny /něco pro maminky/, expozici továrny JAWA /něco pro tatínky/ a prodejní výstavu obrázků, vyšplhat se můžete na týneckou věž a rozhlédnout se po kraji.
Zajímavost: Při návštěvě týnecké věže máte jedinečnou možnost seznámit se s jeho pozoruhodnými obyvateli. Předposlední podlaží hradní věže totiž obývá letní kolonie netopýra velkého. Prosíme, chovejte se proto při své návštěvě tiše a ohleduplně a využijte možnosti dozvědět se více informací o netopýřím životě.
Vstupné: Vstupné do celého objektu:dospělí 20,-/ děti 10,-
Rodinné vstupné (2dospělí + děti): 50,-
Mapa:
Odkaz:Týnec


Místo:
Doprava: auto (placené parkoviště 300m od hradu)
Poznámky: Závěr roku probíhá opět v tradičním a příjemném čase Adventu na hradě Křivoklátě. Nabídka programu je velmi pestrá: vánoční příběhy lidového divadla, vánoční koledy, mikulášská nadílka, kejklíři, Křivoklátští hudci, stačí si jen vybrat. Navštívit můžete galerii, svíčkařství, řezbáře, košíkáře i kováře. K zakousnutí jsou ti pro Vás vánoční sladkosti, či kus dobrého pečeného masa, pro osvěžení je tu medovina či svařené víno. Ze stanice Praha-Braník na Křivoklát jeďte historickým vlakem taženým parní lokomotivou Albatros. Parním vlakem na Advent na Křivoklátě můžete jet i z Plzně. České dráhy jsou v tyto dny hlavním dopravcem na Advent na Křivoklátě.
Zajímavost:
Vstupné: Vstupné na program dospělí 50,- Kč, děti 20,- Kč (vstup na mši svatou je zdarma)
Mapa:
Odkaz:hrad Křivoklát


Místo:
Doprava: auto (placené parkoviště 300m)
Poznámky: Koněpruské jeskyně leží v chráněném území Český kras ve vrchu Zlatý kůň u obce Koněprusy nedaleko u Berouna.(při dálnici a železnici z Prahy do Plzně, 30 km jihozápadním směrem od Prahy a přibližně 12 km od Karlštejna).Byly objeveny v roce 1950 při těžbě vápence, záhy začaly výzkumy a byly objeveny další části jeskyní včetně zvířecích kostí a archeologických nálezů, pro veřejnost byly zpřístupněny až v roce 1959 a dnes představují nejdelší známý jeskynní systém v Čechách. Koněpruské růžice, které jsou unikátní nejen stářím ale také složením, neboť kromě kalcitu navíc obsahují opál. Jeskyně také pravděpodobně sloužila jako úkryt různým živočichům, jiní propadli do podzemí komíny, které v určitých obdobích propojovaly podzemní prostory s povrchem. Ve svrchním patře pak byla v 15. století provozována tajná penězokazecká dílna, kde mohlo být vyrobeno 5 000 až 10 000 falešných mincí. Jeskyně dnes také slouží jako významné zimoviště netopýrů.
Zajímavost:
Vstupné: plné vstupné 80,- Kč
Mapa:
Odkaz:Koněpruské jeskyně u Berouna


Místo:
Doprava: auto
Poznámky: Přijeďte se podívat na velkolepou podívanou historického šermu na vodním hradě Budyně. Bojují tu urputně o čest i srdce přítomných dam a princezen mušketýři, turečtí bojovníci i gladiátoři, nebo rytíři. Nechybí tu ani občerstvení v podobě pečeného selátka, buřtíků, grilovaného masa a zapíjet můžete medovinou, vínečkem či pivem. Pobaví Vás i vystoupení lidových kejklířů. Prohlédnout si můžete také expozice dějin Budyňska od pravěku do roku 1848: vývoj Budyně nad Ohří a vodního hradu - archeologické nálezy, dobové předměty (nářadí kata) pozdně gotické a renesanční interiéry s nástěnnými malbami ze 16. stol. (Zlatý sál, jídelna aj.)Alchymie na hradě Budyni: autentická alchymistická dílna, kde za Jana Zajíce z Hazmburka skutečně pracovali alchymisté (tavicí pec, křivule, hmoždíře...) Budyňský "drak" - krokodýl přivezený Janem Zajícem z Hazmburka z cest roku 1518 Na nádvoří ve výklenku je socha trpaslíka "Kvasničky", který údajně stráží poklad.
Zajímavost:
Vstupné:
Mapa:
Odkaz:Budyně nad Ohří


Místo:
Doprava: MHD
Poznámky: Ze Staroměstská METRO jsem se vydali přes Karlův most k McDonalds na zmrzlinku. A dále z Malostranského náměstí do chrámu Pany Marie Vítězné podívat se na Pražské Jezulátko. Malý Ježíšek má úžasnou garderobu a Eliška si přišla na své. Poté lanovkou na Petřín a vzhůru na rozhlednu. Eli si ji s elánem vyšlápla sama až nahoru. Schvácení rodičové se nestačili divit. Nemohli jsme minout ani zrcadlové bludiště a síň s pokřivenými zrcadly. Zase jsme jednou Elince kápli do noty a vydrželi u zrcadel hodnou chvilku. Po malém občerstvení jsme seběhli cestičkami z Petřína a ještě si stačili pohrát v pěkném dětském parčíku. Potom už jen tramvají na Malostranská METRO a rovnou domů. Až na všudypřítomné zahraniční turisty to byl moc hezký výlet.
Zajímavost:
Vstupné: rozhledna 40,- Kč; bludiště 50,- Kč
Mapa:
Odkaz:Petřín, Jezulátko


Místo:
Doprava: autobus, auto
Poznámky: Udělejte si na 1.máje čas a zajeďte si do Průhonic u Prahy do Dendrologické zahrady. Nejen že se projdete nádherným parkem, ale v tomto období tu kvetou stovky druhů tulipánů. Odcházet budete nabití energií a očarovaní krásou i barvami. Jo a nezapomeňte se políbit pod rozkvetlým stromem.
Zajímavost:
Vstupné: 30,- Kč
Mapa:
Odkaz:Dendrologická zahrada


Místo:
Doprava: vlak, autobus, auto, kolo
Poznámky: Největší westernový areál v České republice. Zábavný stylový program, množství různých atrakcí (vláček, elektrický býk, různé obchůdky)
Zajímavost: Areál nás překvapil svou velkou rozlohou. V areálu je hotel **, penzion, chatky i prostor pro stanování.
Vstupné: Dospělí 170 Kč, děti a cyklisté 85 Kč.V ceně vstupného je prohlídka městečka, prohlídka indiánské vesnice, zvěřinec a program v průběhu dne. Vláček 20Kč. Parkování 20Kč. Elektrický býk 30Kč. Ceny jídla a pití jsou přiměřené.
Mapa:
Odkaz:western


Místo:
Doprava:
Poznámky: Pokud máte o víkendu náladu na příjemnou procházku lesoparkem a klášterními zahradami, na prohlídku barokního komplexu a poutavý výklad o historii nejstaršího mužského kláštera v Čechách, doporučíme Vám navštívit Břevnovský klášter, který díky své poloze mimo centrum Prahy není tolik zavalen turisty. V Klášterním šenku pak máte možnost odpočinout unaveným nohám, uklidnit rozbouřené žaludky a uhasit žízeň dobrým pivečkem Klášter 11°.
Zajímavost: Břevnovský klášter je nejstarším mužským klášterem v Čechách. Roku 993 kníže Boleslav II. a biskup Vojtěch založili nedaleko Pražského hradu při vesnici Břevnov opatství, kam byl z římského kláštera na Aventinu povolán řád Benediktinů. Břevnovský klášter představoval v období raného a vrcholného středověku významné politické, kulturní a hospodářské centrum země.

Vstupné: 50,- Kč
Mapa:tady
Odkaz:Břevnov


Místo:
Doprava: vlak 1 km
Poznámky: Ahoj všem příznivcům folkových festivalů. Letos jsme navštívili další z mnoha pořádaných folkových festivalů. Po bedlivé úvaze, skloubení vhodného termínu a našich oblíbených interpretů jsme zvolili "Muziku v Hradku u Rokycan". Cesta rychlíkem do Rokycan, malá přestávka na oběd a prohlídka zdejšího příjemného náměstí. A pak dále motoráčkem do Hrádku u Rokycan. Po krátkém bloudění v lese jsme našli festival i tábořiště. Přírodní amfiteátr nás velice mile překvapil. Vytvořil dokonalou kulisu pro pohodový zážitek návštěvníků. Dokonce ani chladné a chvilkami deštivé počasí nezkazilo super dojem z tohoto velice dobře organizačně zvládnutého podniku. Skvělá hudba, písničky, humor a vtip, příjemní lidé .. no prostě doporučujeme všem folkově naladěným posluchačům.
Zajímavost:
Vstupné: 280,- Kč
Mapa:tady
Odkaz:MUZIKA


Místo:
Doprava: jak je libo
Poznámky: Jednodenní vodácká výprava na řece Sázavě. Ahóóój! Čekalo nás cca16 km peřejí i trošku toho volejíčku se spoustou nevinně vyhlížejících jezů. V 10.00 h vyplulo 8 lodí osvědčené značky VYDRA a bylo veselo. Každý jez se patřičně oslavil a s ubývajícím mokem přibývalo zmáčených posádek. Sluníčko nám hřálo, peřejí tak akorát a nálada díky svělé partě byla výborná. Ani hospůdka u vody nás nezklamala. Společensky i fyzicky znaveni jsme se šťastně vylodili v Pikovicích, odkud nás vláček motoráček přepravil zpátky do Týnce, nebo směrem na Prahu.
Zajímavost:
Vstupné: viz. půjčovna lodí
Mapa:Sázava
Odkaz:Pokud Vás náš tip zaujal více najdete na www.bisport.cz


Místo:
Doprava: Vlak 1 Km
Poznámky: Největší lázeňské město v ČR s teplými léčivými zřídly. Podle pověsti objevil horké prameny při lovu sám Karel IV. 12 teplých minerálních pramenů je zaměřeno převážně na choroby zažívacího ústrojí. Osobnosti Karlových Varů: David Becher a jeho likér Karlovarská Becherovka, takzvaný 13. pramen, Johan Georg Pupp založil nejslavnější Karlovarský hotel, Heinrich Mattoni může za slávu zdejší Mattoniho kyselky. A kdo by neznal Kalovarské oplatky, které začal vyrábět Karl Bayer.
Zajímavost: Nenechte si ujít krásné vyhlídky na město. Symbol lázní, sochu Kamzíka pod Jelením skokem, dal postavit karlovarský mecenáš Augustin Lutzow.

Vstupné:
Mapa:
Odkaz:


Místo:
Doprava: Koňmo
Poznámky: Světově proslulá tržnice se zaručeně procleným zbožím, originálními CD, čistokrevnými psy s papíry i bez, značkovým oblečením čerstvým pečivem, voňavými langoši a jinými lahůdkami.
Zajímavost: Zajímavostí je hned několik. Např. zemědělci již neobdělávají svá pole, ale zřízují zde parkoviště, což je mnohem výnosněnjší. Poměr obyvatel větnamské a české národnosti 1:1. Pravděpodobnost, že potkáte domorodce: nizká. Pravděpodobnost, že výhodně nakoupíte: diskutabilní.
Vstupné: Parkování 10 kč, vstup zdarma.
Mapa:
Odkaz:


Místo:
Doprava: Pěšky popř.na kole cca.3 km
Poznámky: Archeologický skanzen se nachází na místě pravěkého sídliště. Jsou zde věrné napodobeniny chýší a příbytků z mladší doby kamenné (4000 př.n.l.), dále objekty ze 6.stol.n.l. a 9.stol.n.l.
Zajímavost: Slovanská hrnčířská pec, která je stále funkční.

Vstupné: Dospělí 8 Kč, děti 4 Kč. Pokud chcete dlouhý důkladný výklad, pak vzbuďte hlídače, v opačném případě prchejte.
Mapa:
Odkaz:Skanzen


ZpětKurzy | Vtipy | Slovníky | Hry | iLouny | Kutná Hora | Ústí nad Labem | iDnes | Rodina | Cestování
Corpus